ads-logo.png
اخبار صنعت بیمه ، بانک و اقتصاد
bime-havades-khanevade-bime-mihan.png
افزایش 25 درصدی ظرفیت پذیرش دانشجوی داروسازی در دانشگاه آزاد
ارسال در: 1387/09/06-11:33
معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد با اشاره به میزان افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی در رشته های علوم پزشکی گفت: دانشگاه آزاد در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و مامایی حدود 10 تا 15 درصد افزایش ظرفیت داشته که این افزایش در داروسازی 25 درصد بوده است.
 

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد با اشاره به میزان افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی در رشته های علوم پزشکی گفت: دانشگاه آزاد در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و مامایی حدود 10 تا 15 درصد افزایش ظرفیت داشته که این افزایش در داروسازی 25 درصد بوده است.

سید حسین یحیوی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: امسال ظرفیت رشته های علوم پزشکی در مقطع دکتری حرفه ای با توجه به ظرفیت اعلام شده در دفترچه های کنکور دانشگاههای سراسری نسبت به سال گذشته کاهش یافته بود. با توجه به اینکه داوطلبان همواره ابتدا دانشگاههای دولتی و سپس دانشگاه آزاد را انتخاب می کنند، این کاهش ظرفیت موجب شده بود که بخش عمده ای از داوطلبان انتخاب این رشته ها به دانشگاه آزاد متمایل شوند.

وی گفت: هر ساله پس از انتخاب رشته داوطلبان دانشگاههای دولتی، دانشگاه آزاد مرحله تکمیل ظرفیت خود را اعلام می کند اما با توجه به موضوعی که امسال برای انتخاب رشته کنکور سراسری ایجاد شد بیشتر داوطلبان که رشته های علوم پزشکی دانشگاه آزاد را انتخاب کرده بودند این دانشگاه را برای تحصیل انتخاب کردند.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اضافه کرد: همین مسئله موجب شد که امسال علی رغم پیش بینی ما برای ظرفیت رشته های علوم پزشکی، تعداد بیشتری از داوطلبان نمره و رتبه لازم را برای ورود به این رشته ها در دانشگاه آزاد کسب کنند که این تعداد بیشتر از ظرفیت قبلی اعلام شده از سوی دانشگاه آزاد بود. با توجه به این موضوع دانشگاه آزاد ظرفیت خود را در رشته های علوم پزشکی افزایش داد و داوطلبانی که نمره و رتبه لازم را بدست آورده بودند، پذیرفت.

وی یادآور شد: موضوع افزایش ظرفیت رشته های علوم پزشکی به وزارت بهداشت اطلاع داده شده است و امیدواریم شرایطی فراهم شود که در سال آینده این ظرفیت را کاهش دهیم.

یحیوی با اشاره به میزان افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی در رشته های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی به مهر گفت: این افزایش ظرفیت به دلیل فشارهایی بود که ما در مقابل پذیرفته شدگان با آن مواجه بودیم از همین رو در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و مامایی حدود 10 تا 15 درصد افزایش ظرفیت داشتیم و این ظرفیت در داروسازی به 25 درصد افزایش یافته است.

وی اظهار داشت: دانشگاه آزاد باید داوطلبانی را که نمره لازم را کسب کرده اند در دانشگاه بپذیرد و نمی تواند از این مسئله سرباز زند و ماحصل این شد که تعداد بیش از ظرفیت قبلی اعلام شده بود.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد گفت: با توجه به اینکه توسعه کمی و کیفی بخش خصوصی یکی از سیاست های کشور است بنابراین این مسئله نیز در نظام آموزشی نیز پیگیری می شود.

وی در پاسخ به این مسئله که افزایش ظرفیت تعادل فارغ التحصیلان را به هم می زند، خاطرنشان کرد: با توجه به پیش بینی هایی که برای نیروی انسانی مورد نیاز در کشور در نقشه جامع علمی صورت گرفته است این میزان افزایش ظرفیت مشکلی در آینده ایجاد نمی کند.

منبع :دانش نیوز
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:


امیر حسین
architform
rathgraphic.co درباره ما
جستجو
پیوندها
عضویت
ورود
دیکشنری آنلاین
RSS
novinweb.com
mihania.ir
parswoman.com
آب و هوا
Copyright asriran.info © 2010 . All Rights Reserved
وب سایت خبری آموزشی عصر ایران به هیچ گروه ، حزب و دسته ای وابسته نیست.