درج آگهی تبلیغاتی رایگان
بانک اطاعات و آگهی 118
برای ثبت آگهی رایگان عضو شوید
پیشرفته ترین دستگاه ویبره موجی ایستاده در ایرانflabelos
تدریس ریاضی و فیزیک تمامی مقاطع118e/5983
شارژ مستقیم ، کارت شارج ایرانسل ، همراه اول ، رایتل ، تالیاcharge.upmost
تصویر برداری مرور زمان - تایم لپس - 09133273574robocam
انواع بیمه عمر ، سرمایگذاری و مسئولیت در بیمه میهن - 09137956652mihania
صنایع فایبرگلاس مبارکهfiberglassmco
گروه تبلیغات سمین - 02634441333samin.co
گروه بازرگانی فراهان تجارت پارسهftparse
رث گرافیک - تقویم ، سررسید سالنامه 1394rathgraphic.co
کودکان امید ، حمایت از کودکان مبتلا به سرطانamirhussein
سامانه پیام کوتاه سمین - 02634441333payamekootah
فروشگاه اینترنتی لوازم خودروftshop
نوین وب ، طراحی اختصاصی وب سایت 09139135264novinweb

ایده های کارآفرینانه در کسب و کار زنان

ارسال در: 1389/10/25-18:08
تحقيقات نشان می‌دهد، اولين دليلي که باعث شروع کسب و کار توسط زنان مي شود اين است که در آنان ايده‌هاي کار آفريني القا مي‌شود , دليل ديگري که اغلب اظهار مي شود خشمي است که از محيطهاي کاري قبلي خود دارند.

عنوان مقاله: ايده هاي کار آفرينانه در کسب و کار زنان
خانه پژوهش نوانديش
ترجمه : حنيف موسوی
تحقيقات نشان می‌دهد، اولين دليلي که باعث شروع کسب و کار توسط زنان مي شود اين است که در آنان ايده‌هاي کار آفريني القا مي‌شود , دليل ديگري که اغلب اظهار مي شود خشمي است که از محيطهاي کاري قبلي خود دارند.اينها همه واقعيتهاي بر مطالعه اي است که امروز توسط سه سازمان معتبر کسب و کار زنان منتشر شده است: کاتاليست(Catalyst)، انجمن ملي براي زنان صاحب کسب وکار (NFWBO)، کميته هاي کارآفريني.
راه هاي جديد براي کسب وکار زنان تحقيقي است که بر مبناي بررسي هاي انجام شده روی800 زن و مرد صاحب کسب و کار صورت گرفته است و هدف آ ن دريافت اين نکته بوده است که چرا تعداد زنان صاحب کسب و کار در ايالات متحده تقريبا با رشدي دو برابر بيشتر از ميانگين جهاني افزايش مي‌يابند. لوئيس هابر (Lois HABER) رئيس موسسه NFWBO دبير و سرويس مالي موسسه Delare Valley بيان مي کند.« زنان احتمالا بيشتر به دو دليل کسب و کار خود را اغاز مي کنند. اول اينکه موقعيتهايي را که براي اجراي ايده هاي کار آفريني وجود دارد تشخيص مي دهند يا اينکه براي خود همان کاري انجام مي‌دهند که قبلا براي کار فرماي خود انجام مي‌دهند.» وي مي افزايد: « براي 44 درصد اززنان اينها محرک اوليه است.»
بر اساس مطالعات انجام شده تغييرات عمده اي در اين محرک در طول دو دهه اخير رخ داده است. زناني که در ده سال اخير کسب و کاري راه انداخته اند بيشتر تمايل به کسب تجربه حرفه اي و يا موقعيت هاي مديريتي دارند تا موقعيت‌هاي کارمندي.
"زنان صاحب کسب و کار بيشتر از مردان از داشتن تجربه هاي ناخوشايند در محيطهاي کاري پيشين خود گزارش مي دهند و اين مسئله در طي سال هاي اخير افزايش چشمگيری داشته است. با توجه به نظر Sheilawelingron رئيس کاتاليست(Catalyst): افزايش چشمگيری در تعداد زناني که در شغل‌هاي قبلي خود به بازي گرفته نمي شدند مشاهده مي شود. پنجاه و يک درصد از زنان صاحب کسب و کار داراي سابقه قبلي کاري، آرزوي داشتن انعطاف پذيري بيشتر را به عنوان دليل اصلي ترک مشاغل قبلي خود ذکر مي کنند و در حاليکه 29 درصد وجود سقف شيشه‌اي (glass-ceiling) را به عنوان دليل اصلي ذکر کرده اند. 44 درصد از اين افراد اظهار داشته اند که احساس مي‌کردند حضورشان با ارزش و مفيد نبوده است. جمله« تو از طرف روسا و ناظرين خود جدي گرفته نمي شوي» تجربه هميشگي يک سوم از اين زنان است. بيشتر از نيمي از آنان (58%) مي گويند هيچ چيز نمي تواند آنان را به دنياي کار قبلي باز گرداند، در حاليکه 24% پول بيشتر و 11% انعطاف پذيري بيشتر را عواملي دانسته‌اند که مي تواند موجب بازگشت آنان به مشاغل وشرکت هاي قبلي شود.
احتمال شروع کسب و کاري مرتبط با زمينه قبلي کاري براي زناني که در سالهاي اخير صاحب کسب و کار شده اند و ا فرادي که در راس کمپانيهاي پر فروش قرار دارند بسيار بيشتر از کساني است که در گذشته وارد کسب و کار شده اند. Linda k.paresky رئيس کميته راه هاي کارآفريني مي گويد :«در اين مطالعه همچنين آشکار مي کند که در حاليکه کسب و کار هايي که توسط مردان آغاز مي شود اکثرا به مشاغلي که قبلا داشته اند ارتباط نزديک دارد، اغلب زنان يا کسب وکار کاملا غير مرتبط با مشاغل قبلي خود آغاز مي کند و يا علائق شخصي خود را در حرفه خود دنبال مي کنند.» زنان صاحب کسب و کار (14%) بيشتر از مردان (2%) علائق شخصي خود را در کسب و کارشان پيگيري مي کنند. ا ين مطالعه همچنين نکات زير را آشکار مي کند:
- اکثر کارآفرينان داراي سابقه کاري قبلي در بخش خصوصي هستند، که از ميان زنان کمتر از مردان از شرکت معتبر جدا شده و بيشتر تجربه کار را به صورت غير انتفاعي داشته اند.
- زناني که در ده سال ا خير کسب و کاري راه انداخته اند بيشتر از مشاغل مديريتي آمده اند تا از مشاغل کارمندي.
- زنان بيشتر از مردان تمايل دارند که کسب و کاری راه بياندازند تا کسب و کاري را خريداري کنند .
- از نظر زنان کار آفرين رئيس خود بودن و داشتن آزادي هاي بيشتر جزو مهمترين مزاياي کار آفريني است در حاليکه حل و فصل مشکلات کارمندان گذراندن ساعت هاي متوالي ميان آنان جزو بدترين معايب ذکر شده است.
Heidi.G.Miller رئيس دفتر مالي گروه Travelers مي گويد:«اين نکته که که چرا زنان مشاغل کارمندي را براي خلق محيطهاي کاري جديد – که جوابگوي نيازشان باشد – ترک مي کنند، اهميتي حياتي براي شرکتهاي بزرگ و معتبر آمريکايي دارد.» او ميافزايد: نتيجه اين امر مي‌تواند به فراهم کردن اطلاعاتي براي خدمت رساني بهتر به زنان کار آفرين کمک کند.
منبع مقاله: Entrepreneurial Ideas Motivate Women to Start a Businesses

  
منبع :تفاهم نیوز
کلمات کلیدی : ایده کارآفرینانه زنان
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:
درباره ما جستجو پیوندها عضویت ورود دیکشنری آنلاین RSS آب و هوا
Copyright asriran.info © 2010 . All Rights Reserved
وب سایت خبری آموزشی عصر ایران به هیچ گروه ، حزب و دسته ای وابسته نیست.